časopis Květy, léto 2011:

Protančete se do svého ženství

 
S Hanou Hruškovou jsem se potkala v tělocvičně plné žen na festivalu Miluj svůj život. Odbornice, která si říká Majesta (správně Ajasta - pozn. editora) neboli Oceán lásky, pracuje 16 let v oblasti energetické psychoterapie a říká, že něžnému pohlaví navrací jeho ženství.
 
Sedíme na židlích v kruhu. Uprostřed je bílý ubrus, na něm křišťál. „Sledujte ho, své nohy pořádně opřete do země a zaujměte pohodlnou pozici, abyste se mohly soustředit na jemnohmotnou energii, která nás obklopuje,“ říká Hana Hrušková.

Ukazuje přitom na Karty vnitřní rodiny, které jsou také rozloženy na plátně. „Za chvíli se naladíte na své vyšší Já, zcelíte se fyzicky i psychicky a pak budete podvědomě s jednotlivými zobrazenými bytostmi pracovat – znázorňují totiž vše, co je v každém z nás: energie ženství, mužství, dětství…

Podívejte se na kartu anděla strážce, je to váš nejlepší přítel a nyní tu bude s vámi, až se vydáme za vaší osobní čarodějkou,“ doporučuje Hana Hrušková.

Cesta do vnitřní zahrady

Dnešní meditace má totiž za cíl vrátit se k pradávnému, smyslnému, svobodnému ženství, jež si nenechá nic diktovat.

„Zavřete oči, dýchejte nosem, vydechujte pusou, uvědomte si prostor všemi smysly,“ opakuje několikrát potichu Hana Hrušková a směřuje nás do takzvané vnitřní zahrady, našeho vnitřního domu. V mysli se tam setkáme s naší osobní čarodějkou, ztotožňujeme se s ní, tančíme a pak se pomalu vracíme zpět – do naprostého probuzení.

Když otevřeme oči, vidím u většiny přítomných žen okamžitou změnu: nejenže se usmívají a září, ale náhle sedí vzpřímeně, ruce nonšalantně položeny, zkrátka vypadají spokojené samy se sebou.

Tancem k zapomnění

Tím to ovšem ještě nekončí. Následuje fyzická meditace pohybem, během níž se máme za příjemné hudby a pohybů, které jsou nám vlastní, vcítit samy do sebe.

„Nechte tancem promlouvat vnitřní ženu ve vás, nic neorganizujte, tělo se bude hýbat samo od sebe,“ doporučuje Hana Hrušková.

Nastavte si zrcadlo

Pro jistotu si však ještě nakonec takzvaně nastavujeme zrcadlo. Ve dvojicích vždy jedna mluví o sobě, svém životě a problémech a ta druhá to opakuje. Vyřčené věty najednou znějí nepatřičně až směšně.

Uvolňujeme se, smějeme a odcházíme, protože najednou známe řešení našich strastí: nechat je plavat. Vyřeší se totiž samy. To nejdůležitější je být laskavá a spokojená sama se sebou.

Author: Justýna Gago